Czwartek, 20 czerwca 2019, tydzień nieparzysty (25)
Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny
Uniwersytet Łódzki
Facebook Aktualności RSS

Aktualności

AKTUALNOŚCI

TRADER - Program edukacyjno-rozwojowy OSTC TradEd

ostc.jpg

Kiedy tylko do nas dołączysz, czekają Cię kilkumiesięczne, kompleksowe szkolenia, od analizy fundamentalnej po psychologię tradingu.

Będziesz też korzystać ze Stellara Classroom, który pozwala na udział w przeszłych wydarzeniach na rynkach.

To wszystko w ramach programu OSTC TradED i pod okiem doświadczonych mentorów.

Zainteresowana? Zainteresowany? Czekamy na Twoje zgłoszenie: https://bit.ly/2GQvEwY

Opublikowane: 15-02-2019

OSTC Open Day !

ostc_1.jpg

OSTC Open Day na Eksocu

to pierwsza edycja unikalnego wydarzenia, które umożliwia osobom zainteresowanym pracą w OSTC możliwość poznania firmy od kuchni, a dla nas stanowi ważny element rekrutacji, gdyż pozwala poznać osoby z pasją do rynków finansowych.

By wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy wypełnić krótki formularz. Podczas kilku godzin spędzonych z przedstawicielami OSTC będziecie mieli możliwość:
- poznania szczegółów rekrutacji i pracy,
- poznania profesjonalnego oprogramowania tradingowego Stellar,
- sprawdzenia się w roli tradera i wygrania przepustki do najbliższej rekrutacji.

Aplikuj: https://tiny.pl/txm9b

Opublikowane: 22-01-2019

Thomson Reuters EIKON certification !

certificate_1.pdf

 

Jest nam bardzo miło poinformować, że grupa 13 studentów kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze w ramach zajęć z dr Ewą Feder-Sempach, zdobyła Thomson Reuters EIKON certification. Certyfikat potwierdza znajomość systemu Thomson Reuters EIKON 4 i aby go uzyskać trzeba udzielić 80% poprawnych odpowiedzi.

Jest to po raz pierwszy, taki dobry wynik, gratulujemy studentom (jeden przykładowy certyfikat w załaczeniu) !


Opublikowane: 18-12-2018

Konkurs fotograficzny!

galeria-lacznik.png

Zdanie: Zrób zdjęcie Internetu

Studencie/ Doktorancie EkSocu! Czy potrafisz sfotografować Internet?
Weź udział w konkursie fotograficznym.

Do 25.11.2018 wypełnij formularz konkursowy, dołączając 1-2 zdjęcia, przedstawiające obraz Internetu. Wygraj 3 tys zł, aparat fotograficzny lub akcesoria fotograficzne. Zapoznaj się z regulaminem konkursu.
Termin nadsyłania prac mija 25 listopada 2018 r.

Opublikowane: 07-11-2018

Dr Artur Sajnóg jednym z najlepszych wykładowców na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym !

nowy-obraz-1.png

Z przyjemnością informujemy, iż pracownik naszego Instytutu  – dr Artur Sajnóg (Katedra Finansów i Inwestycji Międzynarodowych) - został wybrany przez studentów Najlepszym Wykładowcą w plebiscycie ogłoszonym na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ! Wyniki plebiscytu ogłoszono w trakcie Dnia Wydziału pt. "HelloEkSoc#2" w dniu 17. maja br.

Opublikowane: 08-06-2018

Informacja o stażu !

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z załączonym linkiem dotyczącym stażu:

https://jobs.gecareers.com/ShowJob/Id/45413/Internship-Program-Finance-COE/

Aplikować można przez ogłoszenie lub bezpośrednio na załączonego maila do Ewy Pokorskiej:

 

Ewa Pokorska  ewa.pokorska@ge.com

IS Global Finance Center of Excellence Leader

Industrial Solutions

GE Power

Opublikowane: 15-05-2018

Konkurs Audit OdyssEY

ao-grafika-2.jpg

Konkurs Audit OdyssEY

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie Audit OdyssEY organizowanym przez EY Careers Polska. Jest to doskonała okazja do sprawdzenia się w roli audytora i wzięcia udziału w przedsięwzięciu pełnym wyzwań. Konkurs składa się z trzech etapów – testu, webcastu i case study. Aby wziąć w nim udział wystarczy trzy lub czteroosobowy zespół, status studenta i zainteresowanie finansami i rachunkowością. Do wygrania 20 000 zł, oferty kariery w EY i szkolenia ACCA Fundamentals w EY Academy of Business. Rejestracja zespołów trwa do 29 marca.

Opublikowane: 14-03-2018

Rekrutacja - OSTC Trading LAB in Poland

ostc.jpg

 

Link do rekrutacji:

http://ostccom.applytojob.com/apply/dm9kxjiORL/OSTC-Trading-LAB-In-Poland-all-5-Locations?source=oplab

 

Naucz się handlować na największych giełdach w OSTC Trading Labs

Większości ludzi giełda kojarzy się z facetami w szelkach, którzy bezczelnie przepychają się na parkietach. Czy to prawda? Z czym wiąże się praca się na światowych rynkach i jak zacząć karierę
w tej branży?

Zawód tradera brzmi dla Ciebie obco, ale kojarzysz kim jest inwestor? To świetnie! W przeciwieństwie do inwestora trader działa na giełdzie w krótkim czasie, handlując akcjami, obligacjami czy kontraktami terminowymi. I nie musi fizycznie się tam pojawiać. Jego środowisko to coraz częściej profesjonalne biuro świetnie wyposażone w serwery, stacje z kilkoma monitorami i dostęp do najważniejszych danych z rynków.

Sama praca brzmi kusząco, ale doszły Cię słuchy, że już niedługo komputery w pełni zastąpią pierwiastek ludzki w tradingu? To nieprawda, zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie rośnie. Dzisiejsze firmy związane z branżą to oczywiście typowe fintechy, które korzystają z pomocy sztucznej inteligencji i algorytmów, czerpiąc przede wszystkim z możliwości szybkiego przetwarzania danych, jednak trading oparty na działaniach człowieka jest niezbędny na rynkach.

Dlaczego? Maszyny mają swoje mocne strony, są szybkie i popełniają coraz mniej błędów, jednak często to one są bezpośrednim powodem zdarzających się czasem załamań rynku, tzw. flash-crashy. Przykładem jest chociażby lipcowe zawirowanie związane ze srebrem, którego cena w ułamkach sekund drastycznie spadła.

W uproszczeniu można powiedzieć, że komputery podejmują decyzje na podstawie sztywnych algorytmów. Jeżeli na rynku ma miejsce niespodziewana sytuacja, która wybiega poza schemat stworzony według analizy historycznych danych, maszyny nie są w stanie rozpoznać czy nadchodzi prawdziwy kryzys, czy tylko chwilowy odwrót. W mgnieniu oka wycofują się więc z rynku, sztucznie napędzając panikę.

Traderzy w takich sytuacjach są bardziej elastyczni i dzięki zdolnościom analitycznym oraz doświadczeniu mogą lepiej przewidzieć ciąg dalszy zdarzeń, spokojniej reagując na zmiany i stabilizując rynki. W ten sposób przewyższają komputery i dlatego są niezbędni.

Gdzie rozpocząć przygodę z tradingiem?

W zawodzie tradera można sprawdzić się zawsze, bo nie wymaga on specjalistycznego wykształcenia czy wieloletniego doświadczenia. I wcale nie trzeba jechać do Londynu. Polska też ma swoje City. Największym graczem w branży jest u nas OSTC (www.ostc.com). Pochodząca z Wielkiej Brytanii firma, od 2005 roku obecna w kraju, posiada już biura w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku oraz Łodzi i zatrudnia ponad 200 osób. Ta liczba stale rośnie, a coraz częściej wśród nowo zatrudnionych znajdują się studenci lub świeżo upieczeni absolwenci. To dlatego, że OSTC od prawie 10 lat współpracuje z największymi uczelniami miast, w których jest obecne. Jedną ze wspólnych inicjatyw są OSTC Trading Labs.

Laboratoria wyposażyliśmy w nowoczesny sprzęt. To dlatego uczestnicy wybrani przez nas do grup mają niepowtarzalną szansę na handel na symulatorach giełd działających w czasie rzeczywistym – tłumaczy Tomasz Kwiatek, Dyrektor Zarządzający oddziału polskiego OSTC. – To nie wszystko, otrzymują oni od nas także dawkę ekskluzywnej wiedzy, a najlepsi mają szansę dołączyć do firmy. Ponad połowa zatrudnionych przez nas osób zaczynała właśnie w OSTC Trading Labs – dodaje.

By wziąć udział w OSTC Trading Labs nie trzeba jednak wiązać kariery bezpośrednio z tradingiem, zdobyta wiedza przyda się także w bankowości, funduszach inwestycyjnych czy domach maklerskich. Udział w zajęciach pozwala na starcie kariery zdobyć olbrzymią przewagę nad innymi kandydatami zyskać doświadczenie w działaniach na prawdziwych rynkach.

Organizatorem OSTC Trading Labs jest OSTC Ltd. Oddział w Polsce.
OSTC Trading Labs będą odbywać się w 5 miastach:
Warszawa – SGH
Kraków – UEK
Łódź – UŁ
Poznań – UEP
Gdańsk – UG

FB: OSTC Poland – Careers in Trading
Instagram: OSTC_Poland
Strona www: www.ostc.com/careers

Kontakt:
Katarzyna Kamińska
katarzyna.kaminska@ostc.com

 

Opublikowane: 05-02-2018

Certyfikowane warsztaty z TAKEDA

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu realizowanym przez japońską firmę TAKEDA. Zostały ostatnie miejsca!

Szkolenie odbędzie się we wtorek 21.11.2017 w godzinach 12:00-16:00. W planie sushi :) i certyfikaty!

Więcej informacji: KLINKIJ TUTAJ

Opublikowane: 20-11-2017

Rusza Projekt - AKADEMIA OSTC 2017

Rusza Projekt Akademia OSTC 2017

 • dołącz do elity finansistów
 • jedyny w Łodzi, na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym
 • tylko 5 miast w Polsce organizuje taki projekt (Warszawa, Kraków, Łódź, Gdańsk, Poznań)
 • i … jedynie 16 kluczowych miast na całym świecie

OSTC to liczący się na globalnym rynku finansowym zespół zawodowych traderów, aktywnych na największych międzynarodowych giełdach instrumentów pochodnych, m.in. Liffe, CME, Eurex i ICE.


Pasjonaci rynków finansowych łączcie się!!!


Zapisy tutaj – tylko do 5 listopada 2017 http://ostccom.applytojob.com/apply/z3eLfVg4ed/OSTC-Trading-LAB-In-Poland-all-5-Locations?source=lect


To przygoda dla pasjonatów rynków finansowych oraz pragnących wybić się na światowych rynkach finansowych
DOŁĄCZ DO OSTC TRADING LAB 2017!

Co zyskujesz?


 Profesjonalny bezpłatny dostęp do najnowocześniejszego sprzętu komputerowego i oprogramowania, wyjątkową możliwość tradowania na największych światowych giełdach.
 Wiedzę praktyczną od doświadczonych specjalistów z firmy OSTC
 Spotkania (raz w tygodniu) dopasowane do rozkładu zajęć
 Zdobądź pierwszeństwo podczas rekrutacji do OSTC
 Certyfikat ukończenia szkolenia


Zajęcia są bezpłatne i liczba miejsc jest ograniczonazapisy do 5 listopada


OSTC Trading Lab to inicjatywa, która Wam Studentom daje możliwość poznania specyfiki pracy tradera. By wziąć udział w OSTC Trading Labs nie trzeba wiązać kariery bezpośrednio z tradingiem, zdobyta wiedza przyda się także w bankowości, funduszach inwestycyjnych czy domach maklerskich a także podczas lokowania własnych środków finansowych. Udział w zajęciach pozwala na starcie kariery zdobyć olbrzymią przewagę nad innymi kandydatami – zyskać doświadczenie w działaniach na prawdziwych rynkach.


Laboratorium komputerowe OSTC z założenia przypomina miejsce pracy profesjonalnego tradera. Oprócz rozbudowanych stacji tradingowych będziecie mieli możliwość poznania profesjonalnego oprogramowania tradingowego Stellar, z którego na co dzień korzystają traderzy w OSTC.


Cotygodniowe spotkania prowadzone przez jednego z menadżerów mają przede wszystkim wymiar praktyczny. Początkowo skupiamy się na zapoznaniu Was z obsługą oprogramowania Stellar i wyjaśniamy strategie stosowane na poszczególnych produktach, a następnie już bardziej w formie warsztatu dotykamy zagadnień związanych z analizą techniczną i fundamentalną.


Każde zajęcia to także możliwość zadawania pytań odnośnie realiów pracy tradera.
Do zobaczenia. Start zajęć już na początku listopada!

INFORMACJA W PDF - TUTAJ

 

Opublikowane: 06-11-2017

Zostań Traderem OSTC na globalnych rynkach finansowych

Trwają jeszcze zapisy do Laboratorium Tradingowego LAB OSTC - poniżej link do zapisów.

Prowadzący to światowej klasy traderzy. Spotkania odbywają się w profesjonalnie wyposażonej sali w oprogramowanie w czasie rzeczywistym na wszystkich giełdach świata. Aby się dostać do grupy decyduje kolejność zapisów - udział w zajęciach jest bezpłatny!

Link do zapisów - KLIKNIJ TUTAJ

Więcej informacji udzieli dr Iwona Maciejczyk-Bujnowicz - iwona.bujnowicz@uni.lodz.pl

Opublikowane: 26-10-2017

OSTC szuka Ambasadora - APLIKUJ!!

Szukasz nowych wyzwań?

Nie czekaj i aplikuj na stanowisko Ambasadora OSTC!

Dołącz do wiodącej firmy tradingowej na świecie

W ciągu zaledwie 15 lat OSTC stało się jedną z największych firm tradingowych na świecie. Dziś zatrudniają ponad 450 osób w 14 biurach na całym świecie, od Polski przez Wielką Brytanię, Indie, Chiny, Rosję po Hiszpanię. Wspierają swoich pracowników na drodze osiągnięcia sukcesu w roli traderów. Zatrudniają młodych, ambitnych i utalentowanych ludzi. Ludzi takich jak Ty.

APLIKUJ - Tutaj

Opublikowane: 24-10-2017

ŁSSE rekrutuje studentów i absolwentów

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna poszukuje do pracy studentów i absolwentów oferując umowy o pracę. Super szansa na zdobycie doświadczenia w świecie lokalnego i międzynarodowego biznesu!

Opublikowane: 19-10-2017

UWAGA UWAGA RUSZA LABORATORIUM TRADINGOWE OSTC - alplikuj!!

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami, gdyż liczba miejsc jest ograniczona!


FILM - Kliknij tutaj

 

 

Opublikowane: 18-10-2017

Zapraszamy na seminarium z cyklu "Przedsiębiorca na europejskim rynku"

Karta zgłoszenia do pobrania TUTAJ

Opublikowane: 05-10-2017

BIZNES BLIŻEJ NAUKI

BIZNES coraz bliżej NAUKI

Nauka przez udział w realnych biznesowych projektach

Wszyscy zainteresowani, których pociąga biznes i wielkie pieniądze, mogą rozpocząć swoją przygodę z realizacją projektów pod okiem najlepszych inwestorów i zarządzających funduszami w Polsce.  Niebawem rusza kolejna edycja.

7 czerwca odbyło się spotkanie uczestników PROJEKTU AVALLON organizowane przez Fundusz Inwestycyjny AVALLON Sp. z o.o. oraz Centrum Inwestycji Kapitałowych UŁ zamykające I edycję PROJEKTU AVALLON. Spotkanie odbyło się przy kawie i poczęstuku i miało następujący przebieg:

Jako pierwsza serdecznie powitała uczestników spotkania Prof. UŁ dr hab. Małgorzata Janicka - Z-ca Dyrektora Instytutu Gospodarki Międzynarodowej, inicjatorka i pomysłodawczyni Projektu.  

Następnie spotkanie otworzył Prof. UŁ dr hab. Rafał Matera, Dziekan Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ.

Prezes Avallon – Pan Tomasz Stamirowski dokonał prezentacji Partnera Strategicznego kierunku Finanse międzynarodowe -- Funduszu Inwestycyjnego Avallon Sp. z o.o.

Izabela Chamielec, Starszy Analityk Inwestycyjny Avallon Sp. z o.o. podsumowała efekty realizacji Projektu, po czym sami uczestnicy projektu dokonali prezentacji wyników swojej pracy   

Przedstawiono ponadto prezentację potencjalnych obszarów współpracy Centrum Badań  Inwestycji Kapitałowych UŁ z Avallon Sp. z o.o.

Podczas spotkania wręczono certyfikaty obecnym uczestnikom projektu.

Dawid Małecki – student II roku, dzięki udziałowi w projekcie, otrzymał ofertę współpracy z Funduszem Avallon Sp. z o.o. – serdecznie gratulujemy.

Wszystkich chętnych do udziału w II edycji PROJEKTU AVALLON – serdecznie zapraszamy

 

Opublikowane: 15-09-2017

STAŻ NA START - nowy program dla studentów

Z początkiem października Biuro Karier Uniwersytetu Łódzkiego rozpocznie realizację projektu "Staż na start", w ramach którego 446 studentów z 7 Wydziałów UŁ weźmie udział w wysokiej jakości stażach. Na ten cel Uniwersytet Łódzki pozsykał ponad 4 miliony złotych z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Studenci uczestniczący w projekcie otrzymają wsparcie opiekuna merytorycznego oraz stypendium w wysokości 6 660 zł za cały okres stażu.

Więcej: http://biurokarier.uni.lodz.pl/uniwersytet-lodzki-uruchamia-nowy-program-dla-studentow/

Opublikowane: 13-09-2017

Kadra się szkoli w Nicei

Jako że nie tylko studenci muszą się uczyć i pracować, ale i nauczyciele akademiccy dbają o swój rozwój, pod koniec marca nasi wykładowcy: dr Agnieszka Kłysik-Uryszek, dr Anetta Kuna-Marszałek, dr Tomasz Dorożyński i dr Bogdan Buczkowski uczestniczyli w warsztatach podnoszących kompetencje dydaktyczne w ramach projektu Empl-oi. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z pobytu naszej kadry w Nicei.

Więcej o projekcie

FB

Opublikowane: 09-06-2017

W dniach 14.06-21.06 prof. Małgorzata Janicka będzie nieobecna.

Opublikowane: 06-06-2017

Nauka i Biznes --> Sukces!

g4878_1.png
Opublikowane: 05-06-2017

Zapraszamy na ostatni wykład z cyklu "Bliżej Praktyki"

szymon.jpg

Już jutro, tj. 25 maja o godz. 16, w sali C-101 odbędzie się arcyinteresujący i zarazem ostatni wykład w tym semestrze w ramach cyklu "Bliżej praktyki".
Tytuł 8 wykładu to „Zmierzch marketingu. Jak wykorzystać social media w biznesie?". Wykład poprpwadzi Pan Szymon Midera z Shumee S.A., członek Rady Biznesu na naszym Wydziale.
Przypominamy, że po tym wykładzie zostaną rozdane certyfikaty potwierdzające Państwa uczestnictwo (warunek: udział w przynajmniej 3 wykładach).

Opublikowane: 24-05-2017

Skills training - zapisy tylko do 23 maja!!! Pospiesz się, nie przegap okazji!

Szczegóły

Opublikowane: 23-05-2017

Zapraszamy!

beztytulue.bmp
Opublikowane: 19-05-2017

Akademia Magellana - Program Praktyk i Staży w Magellan S.A. i Spółkach Zależnych

Skończyłeś studia?
A może dopiero je zacząłeś?
Być może właśnie teraz zastanawiasz się co studiować?
Chcesz skonfrontować swoją wiedzę teoretyczną z praktyką?
Nie boisz się wyzwań i świata biznesu?
Marzą Ci się praktyki, podczas których zrealizujesz ambitne zadania oraz będziesz mógł uczyć się od najlepszych praktyków?
Angażujesz się w to, co robisz?
Jesteś kreatywny?
Masz pełno pomysłów, którymi lubisz się dzielić?

 Jeśli 8 razy odpowiedziałeś „TAK” -  koniecznie zgłoś się do nas!

Kliknij "więcej" >>>>

Opublikowane: 09-05-2017

Spotkanie z ekspertem w ramach zajęć z Transportu międzynarodowego

18033121_649333181933531_8652576582444374468_n.png
Opublikowane: 25-04-2017

VI spotkanie z cyklu "Bliżej praktyki" - 27 kwietnia, godz. 16:00, sala C-101

Zespół Business Transformation Services z firmy Infosys Polska, jako praktycy transformacji biznesowej, na bazie wieloletniego doświadczenia mają przyjemność przybliżyć aspekty technologii wykorzystywanej w sektorze SSC/ BPO. Mamy nadzieję zachęcić Państwa do aktywnej dyskusji oraz zainteresować możliwościami rozwoju kariery przy zmieniających się trendów na rynku pracy – AI, Robotyka, Big Data.  

 Głównymi tematami jakie zostaną poruszone w trakcie naszej prezentacji będą:

 • Wpływ technologii na środowisko pracy – podnoszenie kompetencji pracownika, a ryzyko wyparcia z rynku,
 • Technologie wspierajace rozwój biznesu,
 • Technologiczne trendy rynkowe – Robotics Process Automation, Big Data i Data Analytics,
 • Technologie w zarządzaniu organizacją,
 • Technologie w zarządzaniu zespołami wirtualnymi.

Joanna Jaszczak, Piotr Szczygielski - „Technologia jako kluczowy element w budowaniu przewagi konkurencyjnej” (Technology as a key competitive advantage on business market)

Kliknij "więcej", aby poznać sylwetki prelegentów. >>

Opublikowane: 25-04-2017

Ze względu na wyjazd w ramach programu Erasmus w dniach 24-28 kwietnia 2017 r. dr Ewa Feder-Sempach będzie nieobecna. Zajęcia i konsultacje są odwołane.

Opublikowane: 19-04-2017

W dniach 11.04-12.04.2017 zajęcia i konsultacje mgr Dominiki Brózdy-Wilamek zostają odwołane z powodu choroby. Zostaną odrobione najprawdopodobniej w środę 19.04.2017.

Opublikowane: 10-04-2017

Bliżej praktyki – wykład INNOWACJE W BANKOWOŚCI

Bliżej praktyki – INNOWACJE W BANKOWOŚCI

6.04.2017 godz. 16.00 sala C-101

Zapraszamy do udziału w kolejnym już 4 spotkaniu z cyklu „Bliżej praktyki” (harmonogram w rozwinięciu newsa). Tym razem przybędzie specjalnie dla Państwa znany specjalista z zakresu bankowości, Pan Krzysztof Nawelski z Santander Consumer Bank SA, który w unikalny i interesujący sposób przedstawi najnowsze rozwiązania w bankowości dotyczące zarabiania, bezpieczeństwa i zagrożeń związanych z rozwojem systemu bankowego, kariery zawodowej w bankowości.

Uwaga, uwaga: Nie jest wymagana rejestracja!!! Zapraszamy Wszystkich już zarejestrowanych oraz niezarejestrowanych!!! Uczestnictwo w co najmniej 3 wykładach umożliwia uzyskanie certyfikatu uczestnictwa w wykładach z cyklu „Bliżej Praktyki”, wzbogaci Twoje CV oraz pozwoli na zdobycie unikatowego doświadczenia przydatnego przy ubieganiu się o praktyki, staże czy pracę.

Pozostaję w kontakcie: iwonabujnowicz@uni.lodz.pl

Opublikowane: 05-04-2017

UWAGA II ROK I st.! W dniu 4 IV ćwiczenia z FINANSÓW MIĘDZYNARODOWYCH nie odbędą się. Zajęcia przełożone; termin ich odrobienia zostanie podany wkrótce.

Opublikowane: 04-04-2017

Spark Tech Day

Warsztaty dla Studentów i Młodych przedsiębiorców prowadzone przez startupy w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej!


Prelekcje technologiczne, warsztaty i liczne grono wystawców (wśród nich: Versabox, UnitDoseOne, Advanced Vision Systems, BIVROST, Łódź360, UNIT9, Leguś, TerraHexen, Sher.ly, TechOcean, SolarTeam, OctopusVR, RONZO, AbyssGlass, Billon, Woolet, TapToSpeak).


Więcej szczegółów na temat warsztatów: http://sse.lodz.pl/2017/03/29/startup-spark-week-zapraszamy/

Kontakt bezpośredni: Magda Kubicka  magda.kubicka@sse.lodz.pl

 

5 kwietnia, godz. 12:00 - 13.30

Miejsce: Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

ul. Ks. Biskupa Wincentego Tymienieckiego 22G, 90−349 Łódź

W razie pytań/wątpliwości piszcie: iwona.bujnowicz@uni.lodz.pl

Opublikowane: 03-04-2017

Przypominamy o konferencji naukowej "Finanse i biznes międzynarodowy – współczesne problemy", która odbędzie się 3 kwietnia.

Szczegóły

Opublikowane: 30-03-2017

Dyżur prof. Małgorzaty Janickiej z czwartku 30.03 jest przełożony na piątek 31.03 godz. 13.00-14.30.

Opublikowane: 27-03-2017

W dniach 27.03-6.04 z powodu wyjazdu służbowego dr Agnieszka Kłysik-Uryszek będzie nieobecna.

Opublikowane: 24-03-2017

Z powodu wyjazdu służbowego wszystkie zajęcia i konsultacje dr A. Kuny-Marszałek i dra B. Buczkowskiego w przyszłym tygodniu (27.03-31.03) są odwołane.

Opublikowane: 23-03-2017

Z powodu wyjazdów służbowych konsultacje dra Tomasza Dorożyńskiego w dniach 22 i 29 marca są odwołane. W sprawach pilnych: tdorozynski@uni.lodz.pl.

Opublikowane: 20-03-2017

PROJEKT AVALLON "Jak to robią najlepsi z najlepszych..."

Zapraszam na spotkanie z Izą Chamielec z Avallon Sp. z o.o., jak zawsze w sali E-106, w najbliższy poniedziałek, tj. 20.03.2017 r. o godz. 15.00.

Spotkacie się Państwo z totalnie biznesowym podejściem do zastosowania excela w pracy analityka inwestycyjnego. Izabela Chamielec osobiście dokona prezentacji: "jak to się robi w praktyce?".

Wszystkich zainteresowanych (także jeszcze niewtajemniczonych) zapraszam do kontaktu:  iwonabujnowicz@uni.lodz.pl

 

Opublikowane: 17-03-2017

Bliżej praktyki - warto! Można się jeszcze zgłaszać. Nie czekaj aż zabraknie miejsc, najważniejsze jest tuż obok...

Serdecznie zapraszamy na cykl wykładów „Bliżej praktyki” organizowany przez Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ wspólnie z Radą Biznesu.


Jest to już szósta edycja cyklu wykładów, których tematyka dotyczy aktualnych zagadnień z zakresu funkcjonowania gospodarki, ekonomii, inwestycji, finansów, zarządzania, zagadnień społecznych. Zaletą wykładów jest bezpośredni kontakt z praktykami oraz realnymi problemami biznesowymi. Uczestnictwo w wykładach umożliwia zdobycie unikatowego doświadczenia przydatnego przy ubieganiu się o praktyki, staże czy pracę, a uzyskane świadectwo uczestnictwa w cyklu „Bliżej praktyki” wzbogaci CV.


Zgłoszenie należy wysłać  na adres  marciniak@uni.lodz.pl. W treści maila prosimy o podanie imienia i nazwiska, kierunku, stopnia studiów oraz numeru indeksu.

 

Harmonogram wydarzenia dostępny na stronie:  http://www.eksoc.uni.lodz.pl/vi-edycja-cyklu-wykladow-blizej-praktyki/

 

 

Opublikowane: 17-03-2017

W dniach 14-17.03.2017 sekretariat nieczynny z powodu choroby.

Opublikowane: 13-03-2017

Konsultacje dra Buczkowskiego z dnia 13.03 są przeniesione są na czwartek 16.03, godz.15.15-16.45. Zmiana terminu konsultacji obowiązuje od tego tygodnia na stałe.

Opublikowane: 13-03-2017

Przybywajcie z efektami swojej pracy!

g3372.png
Opublikowane: 08-03-2017

8 marca konsultacje mgr Dominiki Brózdy-Wilamek odwołane!

Opublikowane: 06-03-2017

W dniach 28.02-09.03.2017r. Prof. Janusz Bilski będzie nieobecny

 • Seminarium magisterskie oraz konsultacje w bieżącym i przyszłym tygodniu nie odbędą się - zostaną ustalone dodatkowe terminy.
 • W tym tygodniu WSZYSTKIE ZAJĘCIA ODBĘDĄ SIĘ ZGODNIE Z PLANEM - zastępstwo.
 • W przyszłym tygodniu wykład i ćwiczenia z Finansów międzynarodowych nie odbędą się - zostanie ustalony termin odpracowania zajęć.
Opublikowane: 27-02-2017

Sesja posterowa

Serdecznie zapraszamy Studentów do udziału w sesji posterowej w ramach

XI Międzynarodowej Konferencji Naukowej

„Finanse i biznes międzynarodowy – współczesne problemy".

Szczegóły: http://www.instytutgm.uni.lodz.pl/konferencja-2017/sesja-posterowa/


Opublikowane: 22-02-2017

Termin seminarium magisterskiego prof. Magdaleny Rosińskiej-Bukowskiej: ŚRODA godz. 13.00-14.30 (A210)

Opublikowane: 21-02-2017

SUKCES NASZYCH STUDENTÓW

Miło nam poinformować, że Pani Paula Gajda i Pan Alan Kaczyński, studenci kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze uzyskali międzynarodowy certyfikat THOMSON REUTERS EIKON - VERSION 4.

Serdecznie gratulujemy!

Opublikowane: 20-02-2017

Wykłady Prof. Rehmana

g4238.png
Opublikowane: 09-02-2017

PROJEKT AVALLON: GDY BĘDĘ BOGATY...

Szanowni Państwo, pragnę przypomnieć, że już jutro tj. 8 lutego o godz. 9.30 w sali E-106 spotykamy się w ramach projektu Avallon z Izabelą Chamielec, Starszym Analitykiem Inwestycyjnym z Avallon Sp. z o.o. 

Jest to niepowtarzalna przygoda praktycznej realizacji marzeń "Gdybym był bogaty..."


Pozostaję w kontakcie:

Iwona Maciejczyk-Bujnowicz email: iwonabujnowicz@uni.lodz.pl

Opublikowane: 07-02-2017

PROJEKT AVALLON - odkrywamy świat finansów w realu

wp_20170119_001_1.jpg

Dnia 19 stycznia 2017 roku odbyło się pierwsze spotkanie z Panią Izabelą Chamielec, Starszym Analitykiem Inwestycyjnym w AVALLON Sp z o.o.

Celem projektu jest wykorzystanie wiedzy ekonomicznej przez studentów kierunku finanse międzynarodowe w pracy nad realizacją rzeczywistego projektu inwestycyjnego pod okiem Specjalisty Starszego Analityka Inwestycyjnego Pani Izabeli Chamielec.

Kolejne spotkanie w realnym świecie finansów i biznesu odbędzie się 3 lutego.

Wszelkich informacji na temat projektu udziela dr Iwona Maciejczyk-Bujnowicz, która wszystkich zainteresowanych zastosowaniem finansów w świecie biznesu zaprasza do kontaktu.

Opublikowane: 24-01-2017

Profesor Małgorzata Janicka będzie nieobecna w dniach 18.01-27.01.2017 r.

Dyżury odbędą się w dniach:

 • 30.01 (poniedziałek) 11.30 – do ostatniej osoby,
 • 02.02 (czwartek) 12.00 – do ostatniej osoby.
Opublikowane: 17-01-2017

Z powodu wyjazdu służbowego konsultacje Jakuba Kronenberga w dniu 17.01.2016 nie odbędą się!

Opublikowane: 13-01-2017

Konsultacje doktora Dorożyńskiego dnia 04.01.2017 r. nie odbędą się!

Opublikowane: 04-01-2017

Spotkanie z Dyrektorem Biura PwC w Łodzi! - Rola audytu we współczesnych finansach międzynarodowych.

pwc_zaproszenie_20_grudnia_2016-1.jpg


Opublikowane: 16-12-2016

Spotkanie na temat źródeł finansowania przedsiębiorstw.

Dnia 14 grudnia 2016 dla studentów kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze odbyło się spotkanie z udziałem eksperta Pana Rafała Matusiaka, młodszego menedżera w firmie PWC, na temat źródeł finansowania przedsiębiorstw.

Opublikowane: 15-12-2016

Dnia 13.12.2016 r. konsultacje prof. Jakuba Kronenberga nie odbędą się z powodu wyjazdu służbowego.

Opublikowane: 13-12-2016

Medal "Za chlubne studia" dla Michała Ciesielskiego!

Z przyjemnością informujemy, że Michał Ciesielski, absolwent II stopnia międzynarodowych stosunków gospodarczych, magistrant dr Anetty Kuny-Marszałek, otrzymał Medal "Za chlubne studia".  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opublikowane: 09-12-2016

Zajęcia oraz konsultacje prof. Małgorzaty Janickiej w dniu 06.12.2016 odwołane z powodu choroby!

Wykład z Międzynarodowych rynków finansowych zamiast 6.12 odbędzie się 12.12 (poniedziałek) o godz. 11.30 w Sali F12.

Opublikowane: 06-12-2016

Nowy termin konsultacji prof. Małgorzaty Janickiej: wtorek 11.30-12.30

Opublikowane: 05-12-2016

Konsultacje dr Agnieszki Dorożyńskiej w bieżącym tygodniu

są przełożone z poniedziałku na piątek, godz. 10.00-11.30  (sala C138).

Opublikowane: 05-12-2016

Konsultacje prof. Janusza Świerkockiego dnia 1.12 nie odbędą się!

Opublikowane: 30-11-2016

NORDEA WEEK! 21-25.11.2016

nordea.jpg
Opublikowane: 21-11-2016

Spotkanie koła naukowego FORECAST! - CZWARTEK, 17.11.2016 r.

Koło naukowe Forecast serdecznie zaprasza na najbliższe zebranie z panią profesor Małgorzatą Janicką,  które dotyczyło będzie współpracy z funduszem inwestycyjnym Avallon. Odbędzie się ono w najbliższy czwartek 17.11.2016 o godzinie 16:30 w sali E120

Opublikowane: 16-11-2016

Dyżur i seminarium Prof. Janusza Bilskiego dnia 16.11. nie odbędą się.

Opublikowane: 16-11-2016

Dnia 16.11. konsultacje doktora Wojciecha Urbaniaka wyjątkowo w godzinach 14.45-15.30!

Opublikowane: 16-11-2016

Zmiana terminów konsultacji mgr Justyny Wieloch

Najbliższe konsultacje, 15 listopada, odbędą się w zmienionych godzinach - od 13.15 do 14.45.

Konsultacje z 30 listopada (środy) przełożone zostają na wtorek, również w godzinach 13.15-14.45.

Opublikowane: 14-11-2016

Nowy termin konsultacji mgr Ewy Stawasz: piątek, 9.45-11.15.

Opublikowane: 09-11-2016

Konsultacje dr Iwony Maciejczyk-Bujnowicz w dniu 8.11 odbędą się w godzinach 9.00-10.30

Opublikowane: 07-11-2016

Konsultacje prof. Jakuba Kronenberga dnia 8.11 nie odbędą się z powodu wyjazdu służbowego.

Opublikowane: 07-11-2016

Z powodu wyjazdu służbowego konsultacje prof. Magdaleny Rosińskiej-Bukowskiej dnia 8.11 nie odbędą się.

Dodatkowy termin dyżuru - 9.11 (środa) godz. 10.30.

Opublikowane: 02-11-2016

W piątek 28.10.2016 r. sekretariat będzie nieczynny.

Opublikowane: 27-10-2016

W związku ze zmianami w planie zajęć poniedziałkowe konsultacje dr Aleksandry Nacewskiej-Twardowskiej zostają przeniesione na czwartek - godz. 13.00-13.30

Opublikowane: 21-10-2016

Dyżur Profesora Janusza Świerkockiego dnia 20.10.2016 nie odbędzie się.

Opublikowane: 19-10-2016

20 października dyżur prof. Małgorzaty Janickiej nie odbędzie się z powodu wyjazdu na konferencję.

Opublikowane: 17-10-2016

Najbliższy dyżur Profesora Janusza Bilskiego: środa (05.10.2016), godz. 11:30.

Opublikowane: 28-09-2016

Dodatkowy dyżur Profesora Janusza Bilskiego: środa (28.09.2016), godz. 11:30.

Opublikowane: 26-09-2016

Rekrutacja 2016/2017

Chcesz studiować kierunek o profilu ekonomicznym?

Świetnie! Doceń rynek globalny!

Jest bliżej niż myślisz…

MSG to wstęp do świata finansów, inwestycji i biznesu międzynarodowego. Bądź specjalistą, o którego zabiegają pracodawcy!


 Dlaczego MSG?

Ponieważ w dzisiejszej, globalizującej się gospodarce zacierają się granice ekonomiczne między państwami i tak naprawdę, niezależnie od lokalizacji, wszystkie przedsiębiorstwa i organizacje gospodarcze funkcjonują w środowisku międzynarodowym. Większość procesów biznesowych, od produkcji, zarządzania finansami i inwestycji, przez marketing, aż po logistykę zaopatrzenia i zbytu odbywa się na rynku międzynarodowym. Dlatego przedsiębiorcy oczekują, aby ich pracownicy doskonale znali mechanizmy rządzące procesami biznesowymi na rynku międzynarodowym i umieli sprawnie poruszać się w globalnym środowisku.


Czego będę się uczył w trakcie studiów?

Początek studiów to przedmioty ogólne, poszerzające wiedzę o ekonomii i świecie (m.in. ekonomia, prawo, rachunkowość, MSG, finanse międzynarodowe, rynki finansowe, marketing i zarządzanie międzynarodowe, negocjacje w biznesie międzynarodowym, logistyka - szerzej zobacz tu). Na ich podstawie zorientujesz się, co Cię bardziej interesuje – finanse i inwestycje międzynarodowe czy biznes na rynku międzynarodowym i wybierzesz specjalność. Specjalność to kilkanaście przedmiotów rozłożonych na 3 semestry, które dopełnią Twoją wiedzę z wybranego obszaru (po szczegóły zapraszamy tu) przygotują Cię do napisania pracy dyplomowej.


Czy to jest ciekawe?

Nawet bardzo! Wszystko, z czym się spotkasz na studiach to opis i wyjaśnienie otaczającego Cię świata i procesów w nim zachodzących. W przestrzeni publicznej i mediach na co dzień spotykasz się z informacjami ze świata biznesu, gospodarki czy finansów. Niektóre brzmią niezrozumiale… nie wiesz dlaczego wypowiedź premiera Wielkiej Brytanii powoduje strach wśród „frankowiczów”, embargo nakładane przez Rosję martwi polskich producentów jabłek, a firma Nike jest jedną z droższych marek na świecie mimo, że nigdy nie posiadała żadnej fabryki? Spokojnie… wszystko stanie się jasne!


Czy to jest trudne?

Raczej nie. Ekonomii nie da się nauczyć na pamięć, bo gospodarka do organizm dynamiczny. Trzeba zrozumieć procesy i mechanizmy, aby móc przewidzieć efekty w różnych, nie do końca „książkowych”, sytuacjach. To trochę jak puzzle. Zaczynasz od pojedynczych elementów na różnych przedmiotach, a nagle okazuje się, że one tworzą spójną całość i widzisz pełen obraz świata, który wcześniej wydawał się zawiły i skomplikowany. To bardzo fajny i inspirujący moment…


Co mogę robić po MSG?

Pole wyboru jest bardzo szerokie. Specjalistów znających międzynarodowe realia i umiejących poruszać się w środowisku międzynarodowego biznesu potrzebują wszyscy. Możesz wybrać „finansową” ścieżkę kariery i pracować jako: analityk finansowy, specjalista ds. inwestycji, projektant usług finansowych w instytucjach sektora finansowego (np. bankach, funduszach inwestycyjnych, biurach maklerskich) lub „biznesową” i pracować w przedsiębiorstwach krajowych i międzynarodowych, audycie czy consultingu. Świetnie odnajdziesz się też w instytucjach państwowych i samorządowych oraz „na swoim”.


Czy jest coś jeszcze, co mogłoby mnie przekonać?

Pewnie! MSG to unikatowa oferta! Kierunek dostępny jest tylko na wybranych Uczelniach!

A ponadto mamy fajnie wyposażone sale multimedialne (w tym własne laboratorium komputerowe z dostępem do unikalnego oprogramowania Thomson Reuters i Dealing Room), stołówkę i bary/kawiarenki, bibliotekę, prężnie działające koła naukowe, możliwości wyjazdu na studia lub programy szkoły letniej do różnych krajów (w tym Brazylia i Ekwador), wymieniać dalej? …. A może sam sprawdzisz?


Do zobaczenia w październiku!

Opublikowane: 04-07-2016

Dodatkowe konsultacje prof. Tomasza Miziołka - środa 29.06 godz. 12.00-13.00

Opublikowane: 29-06-2016

Dzisiejsze konsultacje prof. Joanny Bogołębskiej odwołane. Najbliższy dyżur we środę 29.06 o godzinie 10.00.

Opublikowane: 27-06-2016

Gratulacje dla Aleksandry Bednarek!

Miło nam poinformować, że Pani Aleksandra Bednarek, studentka I roku kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze zdała z wynikiem 87% prestiżowy egzamin Thomson Reuters Eikon certification  organizowany przez firmę Thomson Reuters i Katedrę Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych, UŁ.

Serdecznie gratulujemy!

Opublikowane: 23-06-2016

Najbliższy dyżur Profesora Świerkockiego - 24.06.2016 godz. 10.30

W czwartek, 23.06 konsultacje nie odbędą się.

Opublikowane: 16-06-2016

Piątkowe (17.06.) konsultacje Profesora Janusza Bilskiego odbędą się w godzinach 11.00-12.00

Opublikowane: 14-06-2016

Zmiana godziny konsultacji dr Agnieszki Dorożyńskiej - wtorek godz. 13.00

Opublikowane: 14-06-2016

Egzamin z finansów międzynarodowych dla 2 roku MSG odbędzie się 14.06 o godzinie 14.00 w sali D305.

Opublikowane: 07-06-2016

Konsultacje Prof. Janusza Świerkockiego 9.06 rozpoczną się o godzinie 11.00

Opublikowane: 07-06-2016

Konkurs na najlepszą pracę magisterską z zakresu MSG rozstrzygnięty!

Miło nam poinformować, że zwyciężczynią II edycji Konkursu jest Patrycja Góralczyk, absolwentka MSG UŁ! Jest to już kolejny sukces Patrycji! Laureatce oraz promotorce pracy, Profesor Małgorzacie Janickiej, serdecznie gratulujemy!

Pełna lista zwycięzców.

Dowiedz się więcej o konkursie.

Opublikowane: 03-06-2016

Dyżur Profesora Janusza Świerkockiego w czwartek 02.06 nie odbędzie się.

Opublikowane: 30-05-2016

Konsultacje Profesora Miziołka w bieżącym tygodniu odbędą się wyjątkowo w czwartek 16-17.30

Opublikowane: 30-05-2016

W dniu 01.06.2016 r. konsultacje prof. Magdaleny Rosińskiej-Bukowskiej odbędą się w godzinach 10.00-11.30

Opublikowane: 30-05-2016

Ubiegły tydzień to nie tylko Święto EkSocu i Juwenalia! Bawiliśmy się także na Dniu Studenta MSG!

image001.png

Organizatorzy przygotowali moc atrakcji.

Szczególne podziękowania należą się Narodowemu Bankowi Polskiemu, który objął imprezę swoim patronatem, za ciekawe warsztaty, nieoczywisty konkurs i wspaniałe nagrody! Już czekamy na kolejną edycję tego wydarzenia w przyszłym roku!

Galeria zdjęć.

 

Opublikowane: 19-05-2016

Dyżur oraz seminarium Profesora Janusza Bilskiego dnia 20.05 nie odbędą się.

 Najbliższy dyżur oraz seminarium we wtorek, 24.05 o godzinie 13.00.

Opublikowane: 19-05-2016

W dniach 18 - 20.05.2016 zajęcia i konsultacje profesora Janusza Świerkockiego odwołane z powodu wyjazdu służbowego.

Opublikowane: 17-05-2016

W dniach 18 - 20.05.2016 zajęcia i konsultacje doktora Dorożyńskiego odwołane z powodu wyjazdu służbowego.

Opublikowane: 17-05-2016

Konsultacje Doktora Bogdana Buczkowskiego w dniach 17-31.05 odwołane z powodu wyjazdu służbowego.

Z powodu wyjazdu służbowego konsultacje dr. Bogdana Buczkowskiego w dniach 17.05 -31.05.2016 są odwołane. Najbliższy ich  termin to 01.06.2016 (środa)  godz. 18.30. 20.00, pokój  A209.

W sprawach pilnych proszę się kontaktować drogą e-mailową: andabali@wp.pl


Dr. Bogdan Buczkowski`s office hours are cancelled from 17.05 to 31.05.2016 due to the  business trip.

The nearest day is the 01.06.2016 (Wednesday) from  18.30.to 20.00, room A209.

In urgent cases, please contact by e-mail: andabali@wp.pl

Opublikowane: 17-05-2016

Konsultacje Profesora Janusza Świerkockiego w dniu 12.05 odwołane z powodu wyjazdu służbowego.

Opublikowane: 11-05-2016

Dzień Studenta MSG

Zapraszamy serdecznie wszystkich licealistów na Dzień Studenta MSG organizowany przez studentów Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych!

Tego dnia nie tylko dowiecie się jak wygląda nauka na Wydziale Ekonomiczno- Socjologicznym, ale również będziecie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w zakresie ekonomii oraz poznać lepiej kierunek Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze, jak i samych studentów.

Tego dnia czekają na Was między innymi:
-dwie gry ekonomiczne
-gra terenowa, dzięki której poznacie topografię wydziału
-wykład o programie studenckim Erasmus
-wykład NBP na temat strefy euro
-wykład NBP na temat fałszowania pieniędzy

Zapraszamy! https://vimeo.com/165369104

Opublikowane: 09-05-2016

Konsultacje dr Aleksandry Nacewskiej-Twardowskiej odbędą się jutro (wtorek, 10.05) w godzinach 9.30-11.00

Opublikowane: 09-05-2016

Konsultacje prof. Magdaleny Rosińskiej-Bukowskiej dnia 04.05.2016 r. nie odbędą się.

Dodatkowy termin dyżuru: 09.05.2016 r. godz. 12.00-13.30

Z uwagi na zmianę godziny posiedzenia Komisji Nauki dodatkowe konsultacje nie odbędą się. Pani Profesor zaprasza na dyżur we środę 11 maja o godzinie 11.30.

Opublikowane: 06-05-2016

Międzynarodowa integracja gospodarcza

Ćwiczenia z MIG (2 rok, 2grupa MSG) z mgr Ewą Stawasz w dniu 28.04.2016 r. nie odbędą się. Dodatkowy termin zajęć zostanie uzgodniony.

Opublikowane: 28-04-2016

DEBATA OKSFORDZKA "BANKIERZY CZY BANKSTERZY"

bankierzy_czy_banksterzy_-_zaproszenie_rb-1.jpg
Opublikowane: 21-04-2016

Odwołane zajęcia Prof. Joanny Bogołębskiej

Zajęcia Profesor Joanny Bogołębskiej w dniach 26 i 27 kwietnia (wtorek i środa) odwołane. Zostaną odrobione w terminie późniejszym.

Opublikowane: 21-04-2016

Nierównowagi globalne - FM I st. III rok

Wykład prof. Joanny Bogołębskiej nierównowagi globalne w dniu dzisiejszym nie odbędzie się.
Pierwszy wykład 25.04.2016 w godzinach 9.45-13.00.

Opublikowane: 11-04-2016

Zwycięzcy III edycji konkursu „Wszystko o Euro” z wizytą we Frankfurcie nad Menem

img_5127.jpg

W dniach 20-23 marca 2016 r. Katedra MSG we współpracy z NBP zorganizowała dla pięciu najlepszych finalistów III edycji konkursu „Wszystko o Euro” wyjazd studyjny do Frankfurtu nad Menem.

Pierwszego dnia pobytu w jednej z najważniejszych metropolii finansowych na świecie, licealiści wzięli udział w sesji informacyjnej w Europejskim Banku Centralnym (EBC), w ramach której poszerzyli swoją wiedzę o strefie euro i nadzorze bankowym powstającym w Eurosystemie. Co więcej, wizyta w EBC stanowiła niezapomnianą okazję zobaczenia nowego, całego ze szkła „Eurotower – symbolu europejskiej integracji walutowej.

Następnego dnia laureaci konkursu zwiedzili Giełdę Papierów Wartościowych we Frankfurcie nad Menem (Deutsche Börse) – instytucję finansową będącą jedną z największych i najbardziej znaczących giełd w Europie.

Zdjęcia można zobaczyć tutaj (w zakładce "GALERIA")

Opublikowane: 05-04-2016

„Moja droga do biznesu- strategia „Małej Łyzeczki”

zaproszenie_pwc-1.jpg
Opublikowane: 05-04-2016

Nieobecność doktora Tomasza Dorożyńskiego

Konsultacje oraz wszystkie zajęcia doktora Tomasza Dorożyńskiego z dnia 23.03.2016 r. odwołane z powodu wyjazdu służbowego.

Opublikowane: 23-03-2016

Odwołane konsultacje

Konsultacje dr Aleksandry Nacewskiej-Twardowskiej w dniu 22.03.2016 oraz mgr Dominiki Brózdy w dniu 23.03.2016 nie odbędą się z powodu wyjazdu służbowego.

Opublikowane: 21-03-2016

Konsultacje mgr Ewy Stawasz w dniu 18.03.2016 mie odbędą się z powodu szkolenia.

Opublikowane: 18-03-2016

Konsultacje prof. Magdaleny Rosińskiej-Bukowskiej dnia 30.03.2016 odwołane!

Dodatkowy termin 04.04.2016, godz. 11.00-12.30

Opublikowane: 09-03-2016

Internacjonalizacja przedsiębiorstw

Wykład do wyboru internacjonalizacja przedsiębiorstw (wtorek, g. 9.45-11.20) dla I roku MSG  odbywać się będzie w sali E8 (a nie, jak dotąd, w D305).

Opublikowane: 07-03-2016

Kolejny sukces mgr Patrycji Góralczyk!

Miło nam poinformować, że Pani mgr Patrycja Góralczyk, absolwentka kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze, została laureatką wyróżnienia w XII edycji (2015) ogólnopolskiego Konkursu Prac Magisterskich organizowanego przez Izbę Zarządzających Funduszami i Aktywami. W konkursie przyznawana jest pierwsza nagroda oraz trzy równorzędne wyróżnienia. Praca pt. Exchange Traded Funds na polskim rynku kapitałowym została przygotowana w Katedrze Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych pod kierunkiem naukowym prof. UŁ dr hab. Małgorzaty Janickiej, pokonała przy tym silną konkurencję z innych ośrodków akademickich. Więcej informacji na stronie:

http://www.izfa.pl/aktualnosci,6/350,roztrzygniecie-xii-edycji-konkursu-izfia-na-najlepsze-prace-magisterskie.html

Laureatce oraz promotorce pracy serdecznie gratulujemy!


Przeczytaj więcej o osiągnięciach naszych studentów i absolwentów.

Opublikowane: 07-03-2016

Jednorazowa zmiana godzin konultacji mgr Ewy Stawasz

Najbliższe konsultacje mgr Ewy Stawasz (4.03) odbędą się w godzinach 13.30-15.00

Opublikowane: 03-03-2016

W dniu 04.03.2016 r. konsultacje prof. Janusza Bilskiego nie odbędą się.

Opublikowane: 24-02-2016

Spotkanie z seminarzystami dr Misiak

Informujemy, że seminarium dr Misiak poprowadzi w semestrze letnim 2015/16 dr Tomasz Dorożyński.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 19.02.2016 o godzinie 8.00 w pokoju B206.

Opublikowane: 18-02-2016

Nieobecność prof. Małgorzaty Janickiej

W dniach 17.02-29.02 prof. Małgorzata Janicka będzie nieobecna.

Kontakt możliwy od 01.03.

Pierwszy dyżur 04.03 (piątek) godz. 13.30-14.30.

Opublikowane: 16-02-2016

Nieobecność dr hab. Joanny Bogołębskiej

W dniach 15 - 19.02.2016 dr hab. Joanna Bogołębska będzie nieobecna. Zajęcia odwołane, zostaną odrobione w późniejszym terminie.

Opublikowane: 11-02-2016

ODWOŁANY DYŻUR I EGZAMINY DOKTORA URBANIAKA

Dyżur Doktora Wojciecha Urbaniaka w dniu 10.02.2016 nie odbędzie się.

Egzaminy poprawkowe z koniunktury międzynarodowej i koniunktury gospodarczej w dniu 12.02.2016 również się nie odbędą. Zostaną przeprowadzone w terminie późniejszym.

Opublikowane: 10-02-2016

Jednorazowa zmiana godzin konsultacji mgr Ewy Stawasz - 27.01 godz. 15.30-17.00

Opublikowane: 27-01-2016

ZALICZENIE I KONSULTACJE - DR AGNIESZKA DOROŻYŃSKA

Najbliższe zaliczenia i konsultacje dr Dorożyńskiej - 08.02 oraz 10.02 godz. 9.00-10.30.

Opublikowane: 25-01-2016

PILNE - PRAKTYKI NA MALCIE

Zapraszam wszystkich chętnych, którzy chcą odbyć praktyki na Malcie, na spotkanie informacyjne w piątek (22 stycznia) o godz. 13.00 do pok. T408.

Pozdrawiam,

Tomasz Dorożyński


Opublikowane: 21-01-2016

Egazminy poprawkowe - dr Wojciech Urbaniak

TERMINY EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH

12.2.16, godz. 10:00 - dla III roku studiów licencjackich
12.2.16, godz. 11:00 - dla II roku studiów magisterskich

Opublikowane: 18-01-2016

Konkurs Wszystko o euro 2015/16 został rozstrzygnięty!

  1 miejsce zajął Adam Wojnarowski z I LO w Łodzi (nagroda - laptop)

 

2 i 3 miejsce Maciej Ficek z I LO w Łęczycy oraz Michał Mieleszkiewicz z II LO w Zduńskiej Woli (nagrody - notebooki)

 

4 i 5 miejsce: Arkadiusz Haupt (Katolickie LO w Łodzi) i Krzysztof Woźniak (Publiczne LO UŁ) (nagrody - odtwarzacze mp3)

 

Piątka najlepszych finalistów weźmie udział w wyjeździe studyjnym do siedziby Europejskiego Banku Centralnego we Frankfurcie nad Menem!

 

Miejsca od 6 do 10 (nagrody - odtwarzacze mp3):

 

Adam Dębiński (Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy)

 

Sabina Kubasa (XXV LO w Łodzi)

 

Natalia Kucińska (I LO w Łowiczu)

 

Agnieszka Olczak (I LO w Łęczycy)

 

Daniel Ziółkowski (XXVI LO w Łodzi)

 


Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Opublikowane: 15-01-2016

Konsultacje mgr Justyny Wieloch w tygodniu 11-15.01

Konsultacje mgr Justyny Wieloch w bieżącym tygodniu odbędą się we wtorek (12.01) w godzinach 11.30-13.00 w pokoju A216.

Opublikowane: 11-01-2016

Mgr Patrycja Góralczyk laureatką wyróżnienia w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską organizowanego przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie (2015)

pg1.jpg

Miło nam poinformować, że Pani mgr Patrycja Góralczyk, absolwentka kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze, została laureatką wyróżnienia w II edycji (2015) ogólnopolskiego Konkursu Prac Magisterskich organizowanego przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. W konkursie przyznawana jest pierwsza nagroda oraz dwa równorzędne wyróżnienia. Praca pt. Exchange Traded Funds na polskim rynku kapitałowym została przygotowana w Katedrze Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych pod kierunkiem naukowym prof. UŁ dr hab. Małgorzaty Janickiej, pokonała przy tym silną konkurencję z innych ośrodków akademickich (ogółem do konkursu zgłoszono 31 prac). Więcej informacji na stronie:

http://www.gpw.pl/wydarzenia/?ph_tresc_glowna_start=show&ph_tresc_glowna_cmn_id=57041

Laureatce oraz promotorce pracy serdecznie gratulujemy!

Opublikowane: 07-01-2016

ZMIANA TERMINÓW KONSULTACJI PROF. MAGDALENY ROSIŃSKIEJ-BUKOWSKIEJ

Konsultacje prof. Magdaleny Rosińskiej-Bukowskiej przełożone z dnia 5.01 na 11.01 (godz. 13.00) oraz z dnia 12.01 na 13.01 (godz. 10.00)

Opublikowane: 04-01-2016

Konsultacje prof. Magdaleny Rosińskiej-Bukowskiej dnia 15.12.2015 odwołane.

Najbliższy dyżur - 22.12.2015 o stałej porze.

Opublikowane: 14-12-2015

Zmiana terminu konsultacji dr Ewy Feder-Sempach:

16 grudnia 2015 (środa) godz. 13.15 zamiast 14 grudnia 2015 (poniedziałek)

23 grudnia 2015 (środa) godz. 13.15 zamiast 21 grudnia 2015 (poniedziałek)

Opublikowane: 10-12-2015

Odwołane konsultacje prof. Magdaleny Rosińskiej-Bukowskiej

Konsultacje prof. Magdaleny Rosińskiej-Bukowskiej w dniu 8.12 nie odbędą się.

Opublikowane: 08-12-2015

Odwołane zajęcia prof. Magdaleny Rosińskiej-Bukowskiej

Zajęcia z gospodarki  światowej z Prof. Magdaleną Rosińską-Bukowską w dniu 08.12.2015   nie odbędą się. Zostaną odrobione w późniejszym terminie.

Opublikowane: 07-12-2015

W dniu 02.12.2015 zajęcia prof. Magdaleny Rosińskiej-Bukowskiej nie odbędą się.

Opublikowane: 01-12-2015

II etap konkursu Wszystko o euro

II etap konkursu odbędzie się 10.12.2015 o godzinie 11.00 w sali T401.

Opublikowane: 01-12-2015

II etap konkursu Wszystko o euro

II etap konkursu odbędzie się 10.12.2015 o godzinie 11.00 w sali T401.

Opublikowane: 01-12-2015

Zmiana terminu konsultacji dr Iwony Maciejczyk-Bujnowicz

Począwszy od bieżącego tygodnia konsultacje dr Iwony Maciejczyk-Bujnowicz będą się odbywały w piątki w godzinach 11.30-13.00.

Opublikowane: 01-12-2015

Przełożone seminarium dr Agnieszki Dorożyńskiej

W czwartek 12.11 seminarium dr Agnieszki Dorożyńskiej nie odbędzie się. Zostanie odrobione we wtorek 17.11 o godzinie 11.30.
Opublikowane: 10-11-2015

W DNIU 3.11 KONSULTACJE DOKTORA BUCZKOWSKIEGO NIE ODBĘDĄ SIĘ!

Opublikowane: 30-10-2015

ODWOŁANE ZAJĘCIA I KONSULTACJE PROF. JANUSZA BILSKIEGO

W dniu 30.10.2015 wykład prof. Janusza Bilskiego międzynarodowy system walutowy nie odbędzie się.

Konsultacje w dniu 30.10.2015 także zostają odwołane.

Opublikowane: 29-10-2015

STUDIA PODYPLOMOWE MECHANIZMY FUNKCJONOWANIA STREFY EURO VII EDYCJA

REKRUTACJA PRZEDŁUŻONA DO 6 LISTOPADA!!!

Opublikowane: 27-10-2015

I etap konkursu Wszystko o euro - 05.11.2015

I etap konkursu odbędzie się 05.11.2015 roku na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym w sali T401 o godzinie 10.30.
Po powitaniu, o godzinie 11.00 uczniowie przystąpią do testu, który trwać będzie około 30 minut. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: - mail: wszystkooeuro@uni.lodz.pl - telefon do Katedry MSG: 42 635 52 09.

Opublikowane: 27-10-2015

ODWOŁANE ZAJĘCIA DR IWONY BUJNOWICZ

W dniach 27-28.10.2015 wykłady i konsultacje dr Iwony Maciejczyk-Bujnowicz nie odbędą się.

Środowe ćwiczenia  Strategie finansowania międzynarodowego przedsiębiorstw w dniach 28.10.2015 oraz 04.11.2015 odbędą się zgodnie z planem, będzie zorganizowane zastępstwo.


Opublikowane: 26-10-2015

Wykład Prof. Janusza Bilskiego - finanse międzynarodowe w dniu 21.10.2015 odwołany.

Opublikowane: 21-10-2015

NIEOBECNOŚĆ PROF. MAGDALENY ROSIŃSKIEJ-BUKOWSKIEJ

W dniach 20-21.10.2015 prof. Magdalena Rosińska-Bukowska będzie nieobecna z powodu wyjazdu służbowego.

Konsultacje 20.10.2015 r. są odwołane. Dodatkowy termin dyżuru został wyznaczony na 22.10.2015 r. (godz. 10.00-11.30).

Opublikowane: 14-10-2015

III edycja konkursu dla licealistów Wszystko o euro

Ruszyła III edycja konkursu Wszystko o euro. Termin przesyłania zgłoszeń upływa 31.10.2015 roku. Sprawdź szczegóły!


Opublikowane: 13-10-2015

Mgr Jan Żelazny laureatem II nagrody w ogólnopolskim Konkursie Prac Magisterskich z zakresu Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych

Miło nam poinformować, że Pan mgr Jan Żelazny, doktorant w Katedrze Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych UŁ, został laureatem II nagrody w ogólnopolskim Konkursie Prac Magisterskich z zakresu Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych (MSG). Pokonał przy tym silną konkurencję ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetów Ekonomicznych w Poznaniu, Krakowie, Katowicach. Praca pt. Finansjalizacja rynków towarowych powstała w Katedrze MSG pod kierunkiem dra hab. Tomasza Miziołka. Warto dodać, że nagrody w konkursie obok prestiżu, mają także wymiar finansowy (I nagroda - 5 000 zł, II - 3 000 zł, III - 2 000 zł). Więcej informacji na stronie:

http://www.msg.uni.lodz.pl/konkursy/ogolnopolski-konkurs-na-najlepsza-prace-magisterska/konkurs-prac-magisterskich/

Laureatowi serdecznie gratulujemy!


Opublikowane: 08-10-2015

Plebiscyt na 50-lecie Eksocu. Wybierz z nami najlepszego wykładowcę!

Weź udział w plebiscycie i wybierz z nami swojego ulubionego wykładowcę. Można oddać tylko jeden głos. Plebiscyt trwa do 20 września. Ogłoszenie wyników plebiscytu nastąpi podczas Festynu Świet(l)ne 50-lecie Eksocu, czyli 25 września.
Spośród osób biorących udział w głosowaniu rozlosujemy nagrody, które zostaną wręczone podczas Festynu. Do wygrania zestawy gadżetów wydziałowych: bluzy, koszulki, kubki, worki itp.

ŹRÓDŁO: www.eksoc.uni.lodz.pl

Opublikowane: 14-09-2015

Zmiana terminu konsultacji mgr Ewy Stawasz

Konsultacje mgr Ewy Stawasz przeniesione ze środy 16.09 na wtorek 15.09 godz. 11.30.

Opublikowane: 14-09-2015

Narodowy Bank Polski edukuje mobilnie

Narodowy Bank Polski przygotował aplikację mobilną „Encyklopedia pojęć ekonomicznych”. Stanowi ona zbiór haseł ekonomicznych dostępnych w Portalu Edukacji Ekonomicznej NBP www.nbportal.pl .

Opublikowane: 07-09-2015

Egzamin poprawkowy z Międzynarodowej Integracji Gospodarczej

Egzamin poprawkowy z Międzynarodowej Integracji Gospodarczej dla studentów II roku studiów licencjackich odbędzie się 16 września (środa) o godz. 13. w sali D 208

Opublikowane: 04-09-2015

EGZAMIN Z BADAŃ RYNKU

Egzamin poprawkowy z badań rynku u doktora Urbaniaka odbędzie się 22.09.2015 (wtorek) o godzinie 9.00

Opublikowane: 02-09-2015

Profesor Janusz Bilski, kierownik Katedry Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych, o Grecji

http://m.interia.pl/biznes/news,2139183,6836

 

http://biznes.pl/…/ekspert-powrot-grecji-do-drachmy-…/43mkww

Opublikowane: 20-07-2015

DODATKOWY TERMIN DYŻURU DR HAB. JOANNY BOGOŁĘBSKIEJ

Dodatkowy termin konsultacji dr hab. Joanny Bogołębskiej 10.07.2015 (poniedziałek) godz. 10-11.

Opublikowane: 02-07-2015

Dodatkowy i ostatni dyżur przed wakacjami Prof. M. Janickiej odbędzie się 7 lipca w godz. 10.00-11.00.

Opublikowane: 24-06-2015

Dodatkowy i ostatni dyżur przed wakacjami Prof. M. Rosińskiej-Bukowskiej odbędzie się 7 lipca w godz. 10.00-11.00.

Opublikowane: 24-06-2015

Konsultacje dr Agnieszki Dorożyńskiej dnia 23.06 odbędą się o godz. 12.00

Opublikowane: 22-06-2015

Certyfikat Thomson Reuters Eikon dla studenta naszego kierunku!

Miło nam poinformować, że Pan Piotr Dresler, student II roku kierunku Międzynarodowe stosunki gospodarcze Finanse międzynarodowe zdał z wynikiem 90% prestiżowy egzamin Thomson Reuters Eikon certification  organizowany przez firmę Thomson Reuters i Katedrę Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych, UŁ. Serdecznie gratulujemy!


Opublikowane: 22-06-2015

Nieobecność dr Agnieszki Kłysik-Uryszek

W dniu dzisiejszym konsultacje i zajęcia dr Kłysik-Uryszek odwołane z powodu wyjazdu służbowego!

Opublikowane: 26-05-2015

Nieobecność doktora Dorożyńskiego

W dniach 25-30 maja zajęcia, konsultacje i seminarium doktora Tomasza Dorożyńskiego odwołane ze względu na wyjazd służbowy.

Opublikowane: 21-05-2015

DODATKOWY TERMIN SEMINARIUM DR AGNIESZKI DOROŻYŃSKIEJ

Dodatkowy termin seminarium dr Agnieszki Dorożyńskiej (obecność obowiązkowa) - 1.06.2016 r., godz. 18.15, pokój F7.

Opublikowane: 20-05-2015

Nieobecność dr Anetty Kuny-Marszałek w dniu 18.05.2015

Dnia 18.05 zajęcia i konsultacje dr A. Kuny-Marszałek są odwołane z powodu wyjazdu służbowego. Najbliższe konsultacje odbędą się w środę 20.05 w godz. 13.00-14.00.

Opublikowane: 15-05-2015

ZMIANA TERMINU KONSULTACJI MGR EWY STAWASZ

Konsultacje mgr Ewy Stawasz będą odbywały się w piątki o zmienionej porze: 11.30 - 13.00

Opublikowane: 13-05-2015

Nieobecność dra Wojciecha Urbaniaka

Zajęcia i konsultacje dra Urbaniaka w dniach 11-13 maja odwołane z powodu wyjazdu służbowego.

Opublikowane: 08-05-2015

Nieobecność dra Tomasza Dorożyńskiego

Zajęcia, konsultacje i seminarium dra Dorożyńskiego  w dniach 11-13 maja odwołane z powodu wyjazdu służbowego.

Opublikowane: 07-05-2015

Zmiany w terminach konsultacji dra hab. Jakuba Kronenberga

Ze  względu  na  wyjazdy  służbowe,  konsultacje dra hab. Jakuba Kronenberga w najbliższych tygodniach odbędą się w zastępczych terminach:

- środa 6 maja, godz. 9:40-11:10 (zamiast 7 maja)

- środa 13 maja, godz. 9:40-11:10 (zamiast 14 maja)

- wtorek 26 maja, godz. 11:30-13:00 (zamiast 21 maja)

Możliwy również kontakt mailowy.

Opublikowane: 04-05-2015

Nieobecność dr Małgorzaty Misiak

W związku z nieobecnością dr Misiak do dnia 15.05.2015 konsultacje 7 i 14 maja odwołane.

Opublikowane: 04-05-2015

QUIZ EKONOMICZNY

img_2133.jpg

ZAJĘCIA ZORGANIZOWANE PRZEZ WYKŁADOWCÓW KIERUNKU MIĘDZYNARODOWE STOSUNKI GOSPODARCZE W RAMACH XV FESTIWALU NAUKI, TECHNIKI I SZTUKI W ŁODZI.

Opublikowane: 23-04-2015

Konsultacje prof. Małgorzaty Janickiej w tygodniu 20-24.04.2015

Dyżur prof. Małgorzaty Janickiej z dnia 21.04 zostaje przełożony na 24.04 (piątek), godz. 11.30-13.00.

Opublikowane: 16-04-2015

Zmiana godzin konsultacji dra hab. Tomasza Miziołka

Od bieżącego tygodnia konsultacje dra hab. Tomasza Miziołka odbywać się będą w piątki w godz. 9.45-11.15 (dotychczas był to piątek godz. 11.30-13.00)

Opublikowane: 14-04-2015

Dodatkowe terminy zajęć dr Agnieszki Dorożyńskiej

13.04 o godz. 18.30 sala E13 Rozliczenia... II rok  Biznes międzynarodowy grupa II

14.04 o godz. 9.45 E120 Logistyka międzynarodowa I rok II stopnień MSG

20.04 o godz. 18.30 E13 Ubezpieczenia w handlu... II rok Specjalność przedsiębiorstwo na rynku...

21.04. o godz  9.45 E120 Rozliczenia... II rok Biznes międzynarodowy grupa I pozdrawiam agnieszka

Opublikowane: 13-04-2015

Odwolane zajęcia prof. Bilskiego we środę 08.04.2015

W dniu 08.04.2015 (środa) wszystkie zajęcia prof. Janusza Bilskiego odwołane z powodu choroby.


Opublikowane: 07-04-2015

Zmiana terminów dyżurów dra Bogdana Buczkowskiego w kwietniu 2015

Konsultacje dra Buczkowskiego w kwietniu odbywać się będą:

08.04.2015    15.00-16.30

13.04.2015    11.30-13.00

20.04.2015    11.30-13.00

 Changes in office hours of dr Bogdan Buczkowski in April:

08.04.2015    15.00-16.30

13.04.2015    11.30-13.00

20.04.2015    11.30-13.00

 

Opublikowane: 02-04-2015

Poniedziałkowy (16.03.2015) dyżur dr Aleksandry Nacewskiej-Twardowskiej nie odbędzie się z powodu wyjazdu służbowego.

Opublikowane: 11-03-2015

Poniedziałkowy (16.03.2015) dyżur mgr Dominiki Brózdy nie odbędzie się z powodu wyjazdu służbowego.

Opublikowane: 11-03-2015

Konsultacje dr Małgorzaty Misiak w tygodniu 9-13.03.2015: piątek 11.30 (w czwartek nie odbędą się).

Opublikowane: 11-03-2015

Wykład TWORZENIE I FUNKCJONOWANIE STREFY EURO dnia 06.03.2015 nie odbędzie się.

Opublikowane: 05-03-2015

W dniach 5-12.03.2015 dr Iwona Maciejczyk-Bujnowicz będzie nieobecna z powodu wyjazdu służbowego. Konsultacje 6.03.2015 odwołane.

Opublikowane: 05-03-2015

W dniach 5-12.03.2015 dr Aleksandra Nacewska-Twardowska będzie nieobecna z powodu wyjazdu służbowego. Konsultacje 5.03.2015 oraz 9.03.2015 odwołane.

Opublikowane: 05-03-2015

W bieżącym tygodniu tj. 2-8.03.2015 konsultacje Prof. Bilskiego odwołane.

Opublikowane: 02-03-2015

Najbliższe konsultacje prof. Janusza Bilskiego: ŚRODA godz. 14.00

SEMINARIUM: ŚRODA godz. 16.30

Opublikowane: 23-02-2015

W bieżącym tygodniu konsultacje dra hab. Tomasza Miziołka odbędą się wyjątkowo we wtorek, 24.02.2015, w godzinach 9.45-11.15

Opublikowane: 23-02-2015

Najbliższy dyżur prof. Janusza Bilskiego jutro, tj. 18.02.2015 o godzinie 14.00 Profesor zaprasza w szczególności seminarzystów.

Opublikowane: 17-02-2015

Dodatkowe dyżury dr Agnieszki Dorożyńskiej

- poniedziałek 16.02 godz. 16.00
- wtorek 17.02 godz. 11.30

Opublikowane: 13-02-2015

Najbliższy termin konsultacji prof. Małgorzaty Janickiej: 20.02.2015 (piątek) w godzinach 11.30 - 13.00

Opublikowane: 11-02-2015

Informacja dla Studentów MSG specjalność BnRM (II rok)

Ćwiczenia badania rynków zagranicznych będą odbywały się w piątki (P), 8.00-9.35 w sali D-308. Zmiana będzie wkrótce widoczna w planach zajęć.
T. Dorożyński

Opublikowane: 11-02-2015

Dodatkowy termin konsultacji Doktora Tomasza Dorożyńskiego: czwartek, 12 lutego, godz. 9-10.

Opublikowane: 11-02-2015

Informacja dla Studentów II roku Biznesu Międzynarodowego (I i II grupa)

Na pierwsze zajęcia z przedmiotu pomoc publiczna i reguły konkurencji zapraszam studentów I i II grupy. Zajęcia odbędą się w poniedziałek 16 lutego o godzinie 8.00 w sali E12. Obecność obowiązkowa.

T. Dorożyński

Opublikowane: 11-02-2015

Egzamin poprawkowy z MTG odbędzie się w czwartek o 16.00 w pokoju B207

Opublikowane: 10-02-2015

PIERWSZY WYKŁAD PRAWO CYWILNE I HANDLOWE PAŃSTW OBCYCH (16.02.2015) dla I roku MSG NIE ODBĘDZIE SIĘ - zostanie odpracowany w późniejszym terminie.

Opublikowane: 09-02-2015

Najbliższe konsultacje dr A. Kuny-Marszałek odbędą się w czwartek (12.02) w godz. 8.30-9.30.

Opublikowane: 09-02-2015

Informacje od Doktora Buczkowskiego

Konsultacje dra Buczkowskiego w sesji poprawkowej będą w dniu 10.02. 2015 w godz. 13.30 -15.00, pokój A209

Office hours on the 10th of February 2015 from 13.30 to 15.00 in A 209

Zaliczenia i egzaminy poprawkowe odbędą się 10.02.2015 o godz, 12.00 w A209
Retake examinations will be held on the 10th of February from 12.00 to 13.30 in A209


Opublikowane: 08-02-2015

DODATKOWY TERMIN KONSULTACJI PROF. MAŁGORZATY JANICKIEJ

Dodatkowy termin konsultacji prof. Małgorzaty Janickiej - WTOREK 03.02.2015 godz. 12.15

Opublikowane: 30-01-2015

EGZAMINY POPRAWKOWE - INFORMACJA OD DRA URBANIAKA

Egzamin poprawkowy z koniunktury międzynarodowej (2 rok, II st. MSG) odbędzie się 12.02 o godz. 10.00 w A209.

 

Egzamin poprawkowy z koniunktury gospodarczej (3 rok, I st. MSG) odbędzie się 12.02 o godz. 11.15 w A209.

Opublikowane: 30-01-2015

TERMINY EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH - INFORMACJA OD PROF. ROSIŃSKIEJ-BUKOWSKIEJ

Marketing międzynarodowy 
06.02 godz. 11 sala E8

Gospodarka światowa 
 

06.02 godz. 11 sala E8

Opublikowane: 30-01-2015

KONSULTACJE W SESJI POPRAWKOWEJ PROF. ROSIŃSKIEJ-BUKOWSKIEJ

Konsultacje w dn. 10.02 odwołane - zmiana terminu na 15.02  godz. 11.00-12.30

Opublikowane: 30-01-2015

EGZAMINY

Egzamin z transportu międzynarodowego (dla osób, które jeszcze nie

zaliczyły) odbędzie się w 27.02.2015 roku o godz. 15.00 w pokoju B207,

Opublikowane: 16-01-2015

WYNIKI "KONKURSU EURO CORAZ BLIŻEJ"

ABY POZNAĆ WYNIKI KLIKNIJ W TEN LINK I PRZEJDŹ DO ZAKŁADKI AKTUALNOŚCI

Opublikowane: 15-01-2015

III etap konkursu „Wszystko o euro”.

Szanowni Państwo,

chcielibyśmy przypomnieć, że w środę 14.01.2015 odbędzie się III etap konkursu „Wszystko o euro”.

Jest to FINAŁ konkursu, w którym weźmie udział 10 najlepszych uczniów.

 

Zapraszamy wszystkich uczestników na godzinę 11.00 do sali T401 na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego (ul. POW 3/5, Łódź). WIĘCEJ  (zakładka aktualności)

Opublikowane: 09-01-2015

Zaliczenie obowiązkowych praktyk studenckich

Zaliczenie obowiązkowych praktyk studenckich Zapraszam studentów III roku studiów stacjonarnych (MSG, MSG BM, MSG FM) w poniedziałek 12 stycznia od godz. 9.45 do 11.15 (p. B206) oraz w kolejnych terminach konsultacji wraz z dokumentami potwierdzającymi odbycie praktyk (dzienniczek, porozumienie, formularz weryfikacji efektów kształcenia lub inne związane z zatrudnieniem i własną działalnością gospodarczą).

T. Dorożyński

Opublikowane: 07-01-2015

Wykład dr Agnieszki Dorożyńskiej MTG dla MSG II roku w dniu dzisiejszym nie odbędzie się - zamiast tego odbędzie się 8.01.2015 o godz. 18.30 w sali E319.

Opublikowane: 23-12-2014

SZKOLENIE: METODY ŁAMANIA SCHEMATÓW!

zlam-schematy.jpg

Zrób to inaczej! Wyjdź poza schemat! Poznaj metody łamania schematów i przyjdź na szkolenie organizowane przez studenckie koło naukowe TIAL. Szkolenie poprowadzą członkowie Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii. Spotkanie odbędzie się 15.12.2014 r. w godzinach 14:30-17:30 na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym. Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem pisz na skn.tial@gmail.com Pośpiesz się! Ilość miejsc ograniczona. Przełam z nami schemat!

Opublikowane: 10-12-2014

konsultacje Doktora Tomasza Miziołka 10.12.2014

W dniu 10 grudnia konsultacje Doktora Tomasza Miziołka odbędą się w godz. 11.30-13.00 zamiast godz. 13.15-14.45.

Opublikowane: 08-12-2014

ZMIANA GODZIN KONSULTACJI DR MACIEJCZYK-BUJNOWICZ

AKTUALNY DYŻUR: WTOREK GODZ. 14.45-16.15

Opublikowane: 04-12-2014

II ETAP KONKURSU WSZYSTKO O EURO

II etap konkursu odbędzie się 10.12.2014 (środa) o godzinie 11.00 w sali T401 na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym.

W zakładce Lista zagadnień na konkurs znajdują sie prezentacje z wykładów z dnia 28.11.2014

Opublikowane: 03-12-2014

(!) Wszystkie zajęcia doktora Tomasza Dorożyńskiego we środę 26 listopada odwołane z powodu choroby.

Opublikowane: 25-11-2014

Wszystkie zajęcia, seminaria, dyżury dr Agnieszki Dorożyńskiej w dniach 25.11 (wtorek) - 27.11 (czwartek) odwołane z powodu choroby.

Opublikowane: 25-11-2014

WYKŁADY W RAMACH PRZYGOTOWANIA DO II ETAPU KONKURSU WSZYSTKO O EURO

plan-wydzialu.jpg
Szanowni Państwo,
chcielibyśmy przypomnieć, że w najbliższy piątek tj. 28.11.2014 odbędą się zaplanowane wykłady w ramach przygotowania do II etapu konkursu „Wszystko o euro”.
Zapraszamy w godzinach 10.00-12.00 do sali T401 na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego (ul. POW 3/5, Łódź).
Poniżej znajduje się schematyczny plan naszego wydziału z zaznaczonym budynkiem T i czwartym piętrem, gdzie znajduje się sala T401.
Jeszcze raz serdecznie zapraszamy. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt (mail: wszystkooeuro@uni.lodz.pl)

dr Aleksandra Nacewska-Twardowska

W załączeniu plan Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego.
Wydział zlokalizowany jest w kilku budynkach. Wykłady dla uczniów odbędą się w budynku T na czwartym piętrze (kolor fioletowy na planie) w sali 401.
Opublikowane: 24-11-2014

Wszystkie dzisiejsze (20.11.2014) zajęcia dr Agnieszki Dorożyńskiej zostają odwołane. Będą odpracowane w późniejszym terminie.

Opublikowane: 20-11-2014

Jak zwiedzać świat będąc studentem?

plakat-tial.jpg

Zapraszamy na pierwsze w tym roku akademickim wydarzenie organizowane przez

SKN TIAL

Spotkanie dotyczyć będzie wyjazdów Erasmus i Summer School.

Naszymi gośćmi będą:
- Pani mgr Borkowska - zajmująca się regulaminami, finansowaniem i dokumentacją wyjazdów zagranicznych
- koledzy i koleżanki z uczelni, którzy z takich wyjazdów już skorzystali. Naszymi gośćmi będą koledzy między innymi z: Portugalii, Irlandii Północnej czy Turcji.

Jeżeli jesteście zainteresowani wyjazdami zagranicznymi, poszerzaniem wiedzy i poznawaniem innych kultur zapraszamy w czwartek 20.11.2014 o 13.15 do sali E216

SKN TIAL

Opublikowane: 18-11-2014

Konsultacje mgr Justyny Wieloch 17 oraz 24 listopada nie odbędą się. Najbliższe 1 grudnia 2014.

Opublikowane: 14-11-2014

W dniu 19.11 z powodu wyjazdu służbowego nie odbędą się konsultacje dr Jakuba Kronenberga.

Opublikowane: 14-11-2014

X Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt.: "Współczesne problemy finansów międzynarodowych"

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w organizowanej przez Katedrę Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych

 

X Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt.: "Współczesne problemy finansów międzynarodowych",

 

która odbędzie się  w dniach 17-18 listopada 2014 r. (poniedziałek i wtorek)

 

na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ w Łodzi.

SZCZEGÓŁY


Opublikowane: 12-11-2014

WYNIKI I ETAPU KONKURSU "WSZYSYSTKO O EURO"

LISTA OSÓB, KTÓRE ZOSTAŁY ZAKWALIFIKOWANE DO II ETAPU.

 http://www.msg.uni.lodz.pl/konkursy/konkurs-o-euro/konkurs-o-euro/ (zakładka aktualności)

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Opublikowane: 07-11-2014

Konkurs na pracę magisterską o Nagrodę Prezesa Zarządu GPW

Giełda Papierów Wartościowych zaprasza do udziału w pierwszej edycji Konkursu o Nagrodę Prezesa Zarządu GPW na najlepszą pracę magisterską o tematyce publiczny rynek kapitałowy.

 

http://www.gpw.pl/konkurs_praca_magisterska

 

Opublikowane: 03-06-2014
ARCHIWUM ›
Darmowy licznik odwiedzin
Copyright © 2012 Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego
strony internetowe Łódź