Niedziela, 27 maja 2018, tydzień nieparzysty (21)
Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny
Uniwersytet Łódzki
Facebook Aktualności RSS

Aktualności

ERASMUS

Cieszy nas fakt, że możemy otworzyć naszym studentom i pracownikom drogę do karier międzynarodowych, umożliwiając wyjazdy stypendialne w ramach programu LLP Erasmus aż do 27 uczelni Unii Europejskiej oraz Chorwacji, Liechtensteinu, Macedonii, Norwegii i Turcji. Celem programu jest podnoszenie jakości kształcenia w krajach uczestniczących w tym programie poprzez rozwijanie międzynarodowej współpracy między uczelniami oraz wspieranie mobilności studentów. Program obejmuje jeden lub dwa semestry.


Dodatkowe informacje dotyczące wyjazdów w ramach Programu LLP Erasmus znajdują się na stronach internetowych Biura Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Łodzkiego oraz oficjalnej stronie Programu LLP Erasmus oraz w kolejnych zakładkach naszej strony internetowej.

 

All foreign students of Faculty of Economics and Sociology are welcome to apply for Erasmus Programme. Please, follow the website of International Students Office.

ŹRÓDŁO: http://www.eksoc.uni.lodz.pl/wspolpraca-z-zagranica/erasmus/o-programie/#nav

Od początku studiów moim celem był wyjazd na zagraniczne praktyki w ramach programu Erasmus. Uważałam, że jest to wielka szansa na poszerzenie wiedzy i zdobycie cennego doświadczenia na rynku zagranicznym. Ale nie tylko. Od zawsze interesowały mnie podróże, poznawanie nowych kultur, nauka obcych języków i obyczajów. W tym przypadku nie chodziło jednak o wyjazd do jakiegokolwiek kraju. Musiała to być Hiszpania. Rok wcześniej studiowałam przez semestr właśnie w tym kraju, a dokładniej w Granadzie (również dzięki programowi Erasmus) i było to niesamowite przeżycie, które spowodowało, że postanowiłam zrobić wszystko żeby wrócić tam na dłużej . Chciałam bliżej poznać nie tylko zalety mieszkania w tym kraju, ale też problemy codzienne mieszkańców związane z kryzysem i politycznymi konfliktami. Trafiłam do firmy 1 Global Translators w samym centrum niezwykłej Barcelony. Dla mnie to miasto jest rajem na ziemi, w którym ma się właściwie wszystko, czego potrzeba do życia. Niezawodna komunikacja miejska (wbrew opinii, że Hiszpanie nie liczą czasu, metro i autobusy przyjeżdżały zawsze na czas), plaża, na której można wypocząć po ciężkim dniu pracy, niezwykłe budowle i zabytki, które można podziwiać tygodniami i fantastyczni ludzie z różnych zakątków świata.  Na praktykach nauczyłam się wielu przydatnych umiejętności. Zostałam bardzo miło przyjęta i traktowana na równi z innymi pracownikami. Często liczono się z moim zdaniem i dawano możliwości do zaproponowania własnych rozwiązań. Bardzo poprawiła się moja znajomość hiszpańskiego, a nawet nauczyłam się kilku zwrotów i słówek w języku katalońskim. Praktyki kompletnie spełniły moje oczekiwania, zarówno pod względem kulturowym jak i ogólnorozwojowym. Jestem pewna, że wpłynie to pozytywnie na przyszłe poszukiwanie pracy i rozwój zawodowy.

 

Małgorzata Brzezińska, MSG

Pierwszy mój wyjazd z programem Erasmus odbyłam na pierwszym semestrze ostatniego roku studiów licencjackich. Granada okazała się rajem na ziemi. Przez pół roku miałam niesamowitą okazję studiować tam, poznawać nowych ludzi, kultury, zawierać przyjaźnie, zwiedzać, uczyć się języka. Po powrocie wiedziałam, że to nie koniec mojej przygody. Na  pierwszym roku studiów magisterskich ponownie wyjechałam, lecz tym razem do Vigo – najbardziej deszczowego miejsca w całej Hiszpanii. Dzięki programowi Erasmus Praktyki mogłam odbyć 6-miesięczny staż w międzynarodowym środowisku, poznać wspaniałych ludzi i odwiedzić kolejne zakątki przepięknej Hiszpanii. Doświadczenie, które zdobyłam na każdym wyjeździe bezapelacyjnie podniosą moje kwalifikacje zawodowe, a wspomnienia, które przywiozłam pozostaną w pamięci na długie lata.

 

Ewa Gospodarowicz (MSG 1 rok II st.)


Do góry
wersja do druku
Darmowy licznik odwiedzin
Copyright © 2012 Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego
strony internetowe Łódź